403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Follow us:
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

High School Sports Blog

The latest news and analysis on high-school sports around the Seattle area

June 6, 2011 at 1:46 PM

Rider Classic 2011 boys hoops tournament at Roosevelt

Here is the schedule for this weekend’s Rider Classic 2011 boys basketball tournament at Roosevelt High School

Rider Classic 2011

2011 Rider Classic Schedule

Pool A

1. Roosevelt

2. Lake Washington

3. Nathan Hale

4. Edmonds Woodway

Pool B

1. Inglemoor

2. Archbishop Murphy

3. Glacier Peak

4. Juanita

Pool C

1. Ballard

2. Stanwood

3. Sammamish

4. Meadowdale

Pool D

1. Bothell

2. Skyline

3. Bellevue

4. Mountlake Terrace

Pool E

1. Issaquah

2. Kamiak

3. Chief Sealth

4. Mercer Island

Friday June 10th

Game Times Court

1. Roosevelt. vs. Edmonds W. 4:30pm 1

2. Lake Wash. vs. Nathan Hale 4:30pm 2

3. Glacier Peak vs. Juanita 5:40pm 1

4. Inglemoor vs. A. Murphy 5:40pm 2

5. Ballard vs. Stanwood 6:50pm 1

6. Sammamish vs. Meadowdale 6:50pm 2

7. Bothell vs. Skyline 8:00pm 1

8. Bellevue vs. Mountlake Terrace 8:00pm 2

9. Issaquah vs. Kamiak 9:10pm 1

10. Chief Sealth vs. Mercer Is. 9:10pm 2

Saturday June 11th

Games Times Court

11. Roosevelt vs. Nathan Hale 9:00am 1

12. Lake Wash. vs. Edmonds W. 9:00am 2

13. Inglemoor vs. Glacier Peak 10:10am 1

14. A. Murphy vs. Juanita 10:10am 2

15. Nathan Hale vs. Edmonds W. 11:20am 1

16. Roosevelt vs. Lake Wash. 11:20am 2

17. Inglemoor vs. Juanita 12:30pm 1

18. A. Murphy vs. Glacier Peak 12:30pm 2

19. Ballard vs. Sammamish 1:40pm 1

20. Stanwood vs. Meadowdale 1:40pm 2

21. Issaquah vs. Chief Sealth 2:50pm 1

22. Kamiak vs. Mercer Is. 2:50pm 2

23. Ballard vs. Meadowdale 4:00pm 1

24. Stanwood vs. Sammamish 4:00pm 2

25. Bothell vs. Mountlake Terrace 5:10pm 1

26. Skyline vs. Bellevue 5:10pm 2

27. Issaquah vs. Mercer Is. 6:20pm 1

28. Kamiak vs. Chief Sealth 6:20pm 2

29. Bothell vs. Bellevue 7:30pm 1

30. Skyline vs. Mountlake Terrace 7:30pm 2

Sunday June 12th Times Court

31. 4th C vs. 4th D 9:00am 1

32. 4th A vs. 4th B 9:00am 2

33. 2nd C vs. 1st A 10:10am 1

34. 2nd A vs. 2nd B 10:10am 2

35. 3rd A vs. W of G31 11:20am 1

36. 3rd C vs. W of G32 11:20am 2

37. 1st C vs. W of G34 12:30pm 1

38. 1st D vs. W of G33 12:30pm 2

39. 3rd B vs. 4th E 1:40pm 1

40. 3rd D vs. 3rd E 1:40pm 2

41. 1st B vs. 2nd E 2:50pm 1

42. 2nd D vs. 1st E 2:50pm 2

43. W of G35 vs. W of G39 4:00pm 1

44. W of G40 vs. W of G36 4:00pm 2

45. W of G37 vs. W of G42 5:10pm 1

46. W of G38 vs. W of G41 5:10pm 2

Championship Games Times Court

Division II

47. W of G43 vs. W of G44 6:20pm 2

Division I

48. W of G45 vs. W of G46 6:40pm

Comments

COMMENTS

No personal attacks or insults, no hate speech, no profanity. Please keep the conversation civil and help us moderate this thread by reporting any abuse. See our Commenting FAQ.



The opinions expressed in reader comments are those of the author only, and do not reflect the opinions of The Seattle Times.


403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx